Najlepsze Książki

Znak czterech

Tytuł: Znak czterech

Autor: Artur Conan Doyle

Wydawnictwo: Algo

Rok wydania: 2012

Seria: Sherlock Holmes

Ilość stron: 178

Cena: 13,90 zł

Piosenka: That's all - Genesis

Witajcie,

Dziś o drugiej części Sherlocka Holmesa. Tak, jak wspominałam na razie jest to najlepsza część, mimo że przeczytałam dopiero dwa tomy.Tutaj akcja goni akcję.

Do Sherlocka zgłasza się piękna kobieta poszukująca dwóch kompanów do tajemniczego spotkania. Dostała ona informację, że została skrzywdzona i teraz ktoś pragnie oddać jej sprawiedliwość. Holmes od razu rusza tropem tajemniczego listu. Prowadzi on do jednego z braci bliźniaków, którzy na swoim poddaszu odnaleźli dawno zaginiony skarb ojca kobiety. Niestety tego dnia zostaje popełnione morderstwo. Brat zostaje oskarżony i wtrącony do więzienia, a dwójka sprawców nadal pozostaje na wolności. Czy kobieta jest wybranką Watsona, który mówi o niej w samych superlatywach? Kim są sprawcy i czemu zabili? Jaka kryje się za tym historia?

Pan Doyle naprawdę się spisał tym razem opis nie był przydługi, przez co czytelnik miał same suche fakty i szczegóły sprawy. Kolejny dowód na to, że każdy autor wyrabia sobie swój styl pisarski. ,,Znak czterech" na razie zostaje uznany za najlepszy kryminał tego roku i najlepszą książkę.

Ocena 10/10

 20170927_144126.jpg