Najlepsze Książki

Studium w szkarłacie

Tytuł: Studium w szkarłacie

Autor: Arthur Conan Doyle

Wydawnictwo: Algo

Rok wydania: 2012

Seria: Sherlock Holmes

Ilość stron: 178

Cena: 13,90 zł

Piosenka: Marian - Sisters of mercy

Witajcie,

Dzisiaj o pierwszej części przygód Sherlocka Holmesa. Stwierdziłam, że po wielu książkach przygodowych, młodzieżowych nadszedł czas na małą przerwę i powrót do cudownej klasyki. Pierwszą książką z moich zbiorów klasyków będzie Sherlock Holmes.

"Studium w szkarłacie" ukazuje historię poznania się Sherlocka z Watsonem. Sherlock szuka współlokatora, ale twierdzi, że nie ma takiej osoby, która mogłaby z nim wytrzymać i zamieszkać pod jednym dachem. Watson twierdzi tak samo, dzięki przyjaźni z innym człowiekiem spotyka niezwykłego Holmesa, który swoją przenikliwością zaskakuje niejedną osobę. Potrafi rozwikłać każdą nawet najtrudniejszą zagadkę. John czasami nie może pojąć jego geniuszu. Jednak gdy w Londynie dochodzi do okropnej zbrodni przyjaciele ruszają tropem złoczyńcy. Czy uda im się złapać mordercę? 

Z pewnością byłaby to moja ulubiona książka tego roku, gdybym nie przeczytała już kolejnej części. W tej opis pewnej historii w ostatniej scenie jest dosyć przydługi zwłaszcza jego początek. Mimo wszystko książka bardzo mi się podobała. Pan Conan Doyle miał niezwykły talent pisarski nie dziwię się, że wybuchły protesty, gdy przestał pisać.

Ocena 9/10

 pobrane.jpg