Najlepsze Książki

Czerwona królowa

Tytuł: Czerwona królowa

Autor: Victoria Aveyard

Wydawnictwo: Moondrive

Rok wydania: 2015

Seria: Czerwona królowa

Ilość stron: 478

Cena: 34,90 zł

Piosenka:The red queen

Witajcie,

Dzisiaj o pierwszym tomie serii Czerwona królowa. O książce słyszałam wiele sprzecznych i wykluczających się opinii. Wiele osób ma Mare główną bohaterkę za bardzo irytującą postać, jednak jej zwolenników co przeciwników jest tyle samo.

Mare urodziła się jako Czerwona. Ma za zadanie znaleźć pracę, aby służyć Srebrnym, czyli utalentowanym, zamożnym ludziom, pławiącym się w luksusach i sławie. Ona jednak nie ma na tyle szczęścia i talentu, co jej siostra i nie potrafi znaleźć pracy. Postanawia kraść, jako że nie posiada pracy już niedługo zostanie zabrana do walk w okopach. Jednak podczas Dnia Próby w pałacu wydarza się coś niezwykłego i dziewczyna staje się dawno zaginioną Panną Tytaniusz oraz nową księżniczką. Czy Mare odnajdzie się w swojej roli? Czy zapomni o swojej cierpiącej niedolę rodzinie?

No cóż zaliczam się chyba do grona osób, których Panna Tytaniusz irytuje. Może nie aż tak, że jej nienawidzę, ale na pewno nie podoba mi się jej podejście do życia i zachowanie w niektórych sytuacjach.Mimo wszystko wierzę, że kolejne części przypadną mi do gustu o wiele bardziej niż część pierwsza. Jednak naprawdę polecam wszystkim fankom ,,Igrzysk Śmierci", ,,Niezgodnej" oraz ,,Skazy". Mimo troszkę irytującej bohaterki świat jaki stworzyła Aveyard jest po prostu świeży i nowy. Nie ma w nim w końcu wampirów i mitycznych stworzeń. 

Ocena 7/10

czerwona-krolowa-b-iext43256898.jpg