Najlepsze Książki

Patrick Melrose

Tytuł: Patrick Melrose Nic takiego. Złe wieści. Jakaś nadzieja.

Autor: Edward St Aubyn

Wydawnictwo: WAB

Rok wydania: 2017

Seria: Patrick Melrose

Ilość stron: 447

Cena: 49,99 zł

Piosenka: Bon Appetit - Katy Perry

Witajcie,

Dzisiaj o niezwykłym cyklu powieści obejmujących osiem z czego tylko pięć zostanie wydanych w Polsce, lecz w jakim stylu. Tomy prezentują się wyjątkowo dobrze. Oba w twardej oprawie, będą tworzyły niezwykły duet na półce. 

Autor otrzymał nagrodę za czwartą część cyklu, więc należałoby się zapoznać z twórczością Edwarda St Aubyn. Pierwszy tom opisuję ciężkie dzieciństwo Patricka oraz postrzeganie świata przez jego rodziców. Autor przedstawia życie współczesnej brytyjskiej arystokracji. W drugim tomie Patrick otrzymuje złe wieści, które rzutują na jego przyszłości. W tej jak i następnej powieści jest już dorosłym mężczyzną, który poszukuje swojego miejsca na świecie. Książka przepełniona jest rozterkami filozoficznymi.

Mimo ogromu wiadomości oraz niezwykłej opowieści mam kilka zastrzeżeń. Wstęp jest jednym ogromnym spojlerem. Niestety, ale sprawił on, że nie było żadnego elementu zaskoczenia. Od razu wiedziało się kto kiedy umrze co dzieje się w którym momencie. W pewnym momencie książka stawała się troszkę nużąca. dokładniej w drugiej części. Poza tymi dwoma problemami jakie napotkałam po drodze, sama powieść nie była zła. Humor, jak i przedstawienie społeczeństwa działają na plus. 

Ocena to 7/10

20170801_120359.jpg