Najlepsze Książki

Do zobaczenia nigdy

Tytuł: Do zobaczenia nigdy

Autor: Eric Lindstrom

Wydawnictwo: YA!

Rok wydania: 2017

Seria: ---

Ilość stron: 330 

Cena: 36,99 zł

Piosenka: Caravan Palace - Lone Digger

Witajcie,

Dzisiaj o książce, która w moim bookathon'owym zadaniu łamała tabu. Powiecie kolejna książka dla młodzieży o samobójstwie lub jakiejś chorobie lub wypadku? No cóż nie do końca. Łączy ona wszystkie te tematy. 

Parker Grant jest nastolatką, która straciła wzrok w wypadku samochodowym, w którym zginęła jej matka. Jakiś czas później jej ojciec popełnia samobójstwo. Scott chłopak Parker zawodzi jej zaufanie i dochodzi do zerwania. Część nastolatków załamałaby się, jednak nie ona. Udziela porad osobom, które ich oczekują.  Mimo, że nie widzi biega codziennie tylko sobie znaną trasą. Jednak jest ona okropna w stosunku do swojej kuzynki i ciotki, które starają się jej pomóc. Stają się sobie coraz bardziej obce i nie mogą już ze sobą normalnie porozmawiać. Parker upatruje w swojej kuzynce wroga,  ponieważ ta za każdym razem coraz głośniej słucha muzyki. Czy jednak postępuje słusznie? Na zakupach poznaje chłopaka, który na pierwszy rzut oka wydaje się być idealny. Jednak z czasem ujawniają się jego wady.  Co jeśli Scott nie jest zadufanym w sobie chłopakiem? A chce jedynie zadbać o bezpieczeństwo Parker.  Czy dziewczyna postąpiła słusznie zrywając z nim i  pozbywając się wszelkiego kontaktu? 

No cóż na pewno czytaliście niejedną książkę o podobnej tematyce. Ta jednak jest najbardziej zbliżona do rzeczywistości. Głowna bohaterka nie jest użalającą się nad sobą zagubioną dziewczynką, którą ciągle trzeba ratować z opresji. Dzięki cechom jakie posiada lektura jest bardzo przyjemna.

Ocena 8/10

 20170708_172543.jpg