Najlepsze Książki

Koralina

Tytuł: Koralina

Autor: Neil Gaiman

Wydawnictwo: MAG 

Rok wydania: 2017

Seria: ---

Ilość stron:  103

Cena: 25 zł

Piosenka:Talking to myself - Linkin Park

Witajcie,

Dzisiaj o bardzo wyjątkowej książce, której ekranizacje widziałam już 100 razy. Czy odbiega ona znacząco od pierwowzoru i całego zamysłu autora, jak niektóre?

Koralina Jones przeprowadza się wraz z rodzicami do nowego domu, który skrywa wiele tajemnic. Na piętrze mieszka niezwykły starzec twierdzący, że posiada myszy potrafiące grać na instrumentach. W piwniczce mieszkają dwie starsze panie, niegdyś doskonałe akrobatki i aktorki obecnie samotne za jedynych przyjaciół mają psy. Uwaga Koraliny skupia się wyłącznie na małych drzwiach. Postanawia się dowiedzieć co się za nimi znajduje. Odkrywa ona drugi świat, rodziców oraz sąsiadów. Wszyscy tam są bardzo przyjaźni i zawsze skorzy do zabaw. Którą stronę wybierze dziewczynka? Swoich prawdziwych rodziców czy świat przepełniony magią?

Dzięki nowy wydaniom można skompletować wszystkie książki autorstwa Neila Gaimana. Sama bardzo długo szukałam Koraliny, ponieważ, gdy tylko dowiedziałam się, że film powstał na podstawie książki chciałam porównać i sprawdzić, czy zamysł autora był identyczny z filmowców. Książka ma jedyne 100 stron a opowiada historię, którą niektórzy autorzy zmieściliby na 300/400 kartach. Co udowadnia, że można zawrzeć niezwykłą opowieść w sposób treściwy i bardzo ciekawy. 

Ocena to 9/10

 koralina.jpg