Najlepsze Książki

Harry Potter i przeklęte dziecko

Tytuł: Harry Potter i przeklęte dziecko

Autor: J. K. Rowling 

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2016

Seria: Harry Potter

Ilość stron: 354

Cena: 39 zł

Piosenka: Slash- Bad Rain

Witajcie,

Dzisiaj o książce, która według wielu jest po prostu żerowaniu na fanach Harry'ego Pottera. Podobno cała książka jest bardzo zła. Dlatego też wzięłam ją do Bookathonu. Czy czytało się ją okropnie?

Cała akcja rozgrywa się dziewiętnaście lat później kiedy to Albus ma pójść po raz pierwszy do szkoły Magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. W pociągu poznaje on Scorpiusa syna Draco poznanego we wcześniejszych częściach. Jak wiadomo Draco był największym wrogiem Harry'ego. Mimo to ich dzieci zostają najlepszymi przyjaciółmi. Kilka tygodni później Harrego zaczyna boleć blizna a on sam nie poznaje swojego syna. Co złego wydarzyło się pomiędzy nimi? Czemu nie powinno się zmieniać biegu wydarzeń? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

No cóż słysząc tyle nieochlebnych opinii o tej książce postawiłam poprzeczkę tak nisko jak tylko mogłam. Poniżej takich dzieł jak ,,Bezwstydny Mordecai" ,,Proroctwo dni. Księga pierwsza: Grimoire strażnika dni" i byłam gotowa na najgorsze z najgorszych. No cóż miało być bardzo źle a wyszło... nie najgorzej. Może i książka opowiada o tym co by było gdyby, ale można zobaczyć różne wizje. Pomijając to, niewielka zmiana zmieni całość fabuły to nawet dobrze to wszystko wyszło. Przynajmniej wiadomo, jak potoczyłoby się wszystko po przejęciu władzy przez Sami Wiecie Kogo.

Ocena to 5/10

harry-potter-i-przeklete-dziecko-czesc-1-2-b-iext40657154.jpg