Najlepsze Książki

Zimowy monarcha

Tytuł: Zimowy monarcha

Autor: Bernard Cornwell

Wydawnictwo: Otwarte

Rok wydania: 2017

Seria: Trylogia arturiańska

Ilość stron: 600

Cena: 49,90 zł

Piosenka: Love my life - Robbie Wiliams

Witajcie,

Dzisiaj o niezwykłej pierwszej części trylogii o Arturze. Niezwykłej, ponieważ od tej strony nie znałam tej historii. Sam autor jest bardzo popularny, jednak ja usłyszałam o nim po raz pierwszy i wiem, że nie ostatni. Została zapowiedziana saga o wikingach, której wprost nie mogę się doczekać.

Historia zostaje opowiedziana ze strony obserwatora wszystkich wydarzeń Derfel 'a, który jest najlepszym przyjacielem Merlina oraz Artura. Sam Merlin nie jest młodzieniaszkiem a starcem. Niestety wtedy, gdy państwo go najbardziej potrzebuje ucieka on. Tak przynajmniej sądzą wszyscy, poza młodą Niume, która wierzy, że jego podróż przyniesie pokój na zalanej krwią niewinnych ziemi.

Wydanie jest prześliczne. Z pewnością trafiło ono na półkę z moimi ulubionymi okładkami. Świat w książce został przedstawiony w taki sposób, że każdy czytający będzie zachwycony lekturą. Opisy nie są zbyt długie, lecz czasem zdarzy się taki przy którym będzie się nam wydawać, że ciągnie się on dosyć długo. Mimo wszystko lektura nadal jest przyjemna.

Ocena 8/10

 monarcha_500.jpg